Yazılı Chat Odaları

Yazılı Chat Odaları

81 / 100 SEO Puanı

Yazılı Chat Odaları Sohbet Sitesi

Yazılı chat odaları; Sohbet sitelerinin kullanımı ile yaygınlaşan, buraya giren şahısların bir biri ile irtibatta bulunmasının önünü açan bir yazılım şeklidir. Kişiler burada ortak bulununulan bir chat ortamında yazı ile birbirleri ile haberleşir ve iletişim kurarlar. Yazılı chat odalarında birden çok insanın bulunması yazılı chatın daha sağlıklı olarak yürümesini temin edecektir. Burada bulunan kullanıcılar hiç bir zorlama olmadan kendi hür iradelerini beyan etmekte serbesttirler.Yani anlatmak istediğim olay şu sevgili dostlar; İrc Chat ortamlarında genel olarak yazılı chat sistemi kullanılır. Yazılı chat kullanımı için bazı materyallere ihtiyaç vardır. Birincisi; bu iş için uygun bir alan adı, ikincisi İRC hosting desteği olan bir firma ile görüşerek İRC kurulumunun yaptırılması gereklidir. Türkiye’de kulanıcılar İRC için genelde sekershell.com firmasını tercih etmektedirler. Çünkü işlerini son derece iyi yapan, 24 saat esasına göre İRC desteklerini esirgemeyen profesyonel bir anlayışa sahiptirler. Burada sekershell.com firmasının da reklamını yapıp, sevgili Alper beye sevgilerimi yollamak istedim.

Yazılı Chat Odaları Sohbet Nedir?

Yazılı Chat Odaları Sohbet nedir sorusuna şu cevabı verebiliriz. İRC sohbet sisteminin kurulduğu bir ağda, yazdıklarının anında karşıya gitmesi, karşıdaki insanın veya insanların da anlık olarak size yazılı cevap vermesidir. Arkadaşlar kaba taslak şöyle tarif edebiliriz; Eskiden mektup yazma olayları vardı, bütün duygu ve düşüncelerini, temennilerini, beklentilerini bir beyaz kağıda yazardın, katlayıp zarfa koyup adresine postalardın.Ortalama mektup bir haftada karşı tarafa ulaşır, karşı tarafta aynı şekilde yazıp size gönderirdi, yani ortalama iki üç hafta zaman geçerdi. Yazılı chat olayında ise bekleme yok, neden çünkü Teknoloji beklemeye müsaade etmiyor çok hızlı. Yazıyorsun, yazdıkların anında karşı tarafa ulaşıyor, karşı tarafta anlık sana yazıyor.

Başarılı Bir Yazılı Sohbet Nasıl İcra Edilir

Yazılı sohbette başarıdan söz etmek biraz bana göre mantık dışı. Yüz yüze görüşme veya konuşma tarzı bir muhabbet olmadığı için, fazla bir hazırlık yapmanıza gerek yok. Çünkü vakit kazanmak için fırsatlarınız olacaktır, karşıdaki insanın yüzünü görmediğiniz için çok rahat davranıp anında inci tanesi gibi yazıp çizebilirsiniz. Yani öyle ahım şahım bir kabiliyet olmasına gerek yok. Fakat yine de biraz bilgi dağarcığınızın geniş olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir