Üsküdar Sohbet Odaları

Üsküdar Sohbet Odaları

81 / 100 SEO Puanı

Üsküdar Sohbet Odaları

Üsküdar Sohbet Odaları hizmeti ile yine karşınızdayız. Sevgili misafirlerimiz Türkiye’nin neresinden olursan ol, İstanbulburada.Net sitemizde yeni insanlara merhaba demeyi unutma. Her zaman canlı ve yeni kişilerle dolu odalarımıza bir göz atmadan sakın gitme.

Üsküdar Sohbet Odaları Sayesinde Chat Sohbet Zevki

Üsküdar Sohbet Odaları sitesinde sizlerle birlikte bedava olarak sohbet etmenin zevkini yaşıyoruz. Güzel vakitlerini burada geçirmek istiyorsan seni aramızda görmekten kıvanç ve mutluluk duyarız. Şehir sohbet odaları sayesinde geniş ve toplu katılımların yapıldığı kombine bir sohbet ortamı tesis etmiş bulunmaktayız. Şehir ve kültür sohbetleri altında bu günden itibaren yeni sohbetlere başlıyoruz. Her sohbetimizde bir şehirden bahsedeceğiz. Şehir sohbetleri konusunda Aktüel kişilerden oluşan şahıslara rastlamak mümkündür.

Üsküdar Sohbet Odaları Hakkında Bilgiler

Çeşitli illerde, mekanlarda değişik sohbetler yaptık, kısmet bu gün burada böyle bir muhabbet yapmak istedik. İnşallah bu makalemiz hayırlara vesile olur. Biz bildiklerimizi aktaracağız, insanlar da bildiklerini okuyarak öğrenirlermiş. Belki bizim söylediklerimiz bir çok kimsenin bildiği şeyler olabilir ama, hatırlatmak babında yeni kapılar açar, yeni ufuklar açar. Bir kelime ilave etmiş olursak bizler de mutlu oluruz. Tabi şehir ve kültür diyince biz, şehirleri meydana getiren medeniyetlerdir.

Anadolu Medeniyetleri ve İstanbul Tarihi

Her şehrin bir medeniyeti, her medeniyetin bir şehri vardır. Dolayısıyla Anadolu topraklarında bu güne kadar yirmi medeniyet oluşmuştur. Biz en son medeniyetin temsilciyiz. En son medeniyetin temsilcisi olarak da İstanbul İlinde yaşıyoruz buna şükürler olsun, yaklaşık 500 yıldan beri İstanbul şehrinde yaşıyoruz. Yaklaşık 8000 yıllık bir şehirdir. Dolayısıyla medeniyetimiz ve medeniyetimize bağlı kültürlere sahip olmak bizim boynumuzun borcu, bu vesileyle bu medeniyetleri kurucularından itibaren İstanbul’un fethinden itibaren düşünürsek 550 küsür yıl burada yaşıyoruz ve bu topraklara hamd olsun İslam damgasını vurmuşuz, alimler, arifler, yazarlar ve şairler buralardan yetişmiş, insanlar coşkun akan ırmaklar gibidir.

Üsküdar’ın İstanbul İçin Önemi

Burada doğmamış olabilirler, çeşitli şehirlerde kasaba ve köylerde doğmuş ve buraya gelmişlerdir. Coşkun akan ırmaklar da öyledir, derelerden ırmaklardan mürekkep nihayetinde bunlar bir ırmakta birleşirler ve sonunda aktıkları yerde bir delta oluşur. Bu delta kültürün zenginliğidir. İstanbul ilimiz de böyle bir delta dır. İşte İstanbul’un Üsküdar semti de kültür açısından kültür açısından zengindir. Kabe toprağı kabul edilmiştir. Bu konuda Üsküdar’la ilgili bu muhabbeti nerelere götürebiliriz, Üsküdar’daki önemli şahsiyetleri, yazarları, şairleri, arifleri var.

Medeniyetler Beşiği İstanbul

İstanbul dediğimiz gibi kültürümüzün medeniyetimizin özeti, özü diyebiliriz. Bizler 500 seneden beri İstanbul’dayız, Yahya Kemal akla gelir İstanbul denilince, Yahya Kemal der ki; biz İstanbul’u aldığımız zaman İstanbul sur içinde boğazdaki Emirganı, Beykozu, Sarıyeri olmayan sadece harabe bir şehirdi, İstanbul’u İstanbul yapanlar bu günkü konumuna getirenler Türklerdir, bizim atalarımızdır. Onlar İstanbul’u baştan aşağıya yeni baştan imar etmişler Bizans doğu roma imparatorluğu, İstanbul’da bin seneyi aşkın kalmış, bir Ayasofyayı yapabilmiş, O Ayasofya da İslam öncesi olduğu için, İbrahim milletinin eseridir, Müslümanların eseridir.

İstanbul ve Türkler

Ama Türkler İstanbul’da 500 senede Ayasofya ayarında en azından 5 tane büyük eser bırakmışlardır. Onlardan biri Süleymaniyedir, Sultan Ahmettir, Fatih camisidir, Şehzade başıdır. Dolayısıyla İstanbul’u İstanbul yapan Türklerdir. O yüzden İstanbul bizim tarihimizde vazgeçilmez çok önemli bir yer tutar. İstanbul’da Üsküdar Kabe toprağı sayılmıştır. Bütün Hac yolculukları Üsküdar’dan başlamış, surya alayları Üsküdar’dan Mekkeye, Medineye hareket etmişler, Balkanlardan gelen Hacılar Üsküdar’da toplanıp, Üsküdar’dan hac yolculuğuna başlamışlar. İstanbul sultanları hac yolcularını Üsküdar’dan uğurlamış, dolayısıyla Üsküdar’ın önemi büyüktür.

Üsküdar Sohbet Odaları Konusuna Benzer Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir