Resimli Sohbet Odaları

Resimli Sohbet Odaları

81 / 100 SEO Puanı

Resimli Sohbet Odaları, Resimli Chat Siteleri

Resimli sohbet odaları kelimesi chat dünyasına yeni giren terimlerden bir tanesi. Teknolojinin büyümesi ile birlikte Resimli sohbet uygulaması oldukça revaçta bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştır. 2019 yılının başlarında ortaya çıkan resimli sohbet uygulamasını sizler için araştırdık, edindiğimiz bilgileri sizlere dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağız. Resimli sohbet odalarında chat yaptığınız kişiye bir resim gönderiyorsunuz, ama gönderdiğiniz resmin ne anlama geldiğini, neyi ihtiva ettiğini iyice anlamanız gerekli.

Özellikle bizim Türk insanı bu konularda oldukça hassastır, karşıdaki insana bir resim gönderirsiniz, belki adamın ters tarafına denk gelir “Hayırdır Birader Sen bu Resimle Ne Demek İstedin” şeklinde sana çemkirebilir. Bu gibi anlaşmazlıklara düşmemek için bu resim olayına dikkat etmeniz önemlidir, yoksa kavga ve çatışma kaçınılmaz olabilir. Hem resimli olsun, hem yazılı chat olsun, hem kameralı sohbet olsun, söylenecek sözler, gönderilecek resimler, beden dili, jest ve mimikler özenle seçilmeli ve gönderilmelidir. Güzel sözler, mersiyeler, şiirler yazar, güzel resimler gönderirsen karşıdaki insan dan da aynı ölçüde güzel karşılıklar gelebilir.

Resimli Sohbet ve Yazılı Sohbet Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar

Resimli Sohbet odalarında kişiler yazdıkları ile müsammadır, kişi bir sohbet odasına girişinde görüntüsüyle ağırlanır, sözleriyle ugurlanır diye bir temsili söz vardır. Yıllardır sanal chat odalarına girerim, insanlara hep tavsiyeler veririm. Güzel kardeşim itle it olunmaz, yılanla aynı torbaya girilmez. Karşıdaki insan sana küfür etmiş, sen ne yapacaksın? sen de onun gibi küfür mü edeceksin? O zaman senin o insandan ne farkın kalır.

Güzel konuşmak, tatlı dil varken ne gerek var böyle şeylere. Madem İrc Chat kültürünü kaldıramıyorsun hiç gelme be kardeşim. Sohbet odalarında her aklına geleni, her dilinin ucuna geleni bodoslama yazar çizersen kendine mutlaka bir muhalif bulursun, sözlerine çemkiren bir tayfa ile karşılaşırsın. Sohbet odalarında mülayim, kimseyi kırıp dökmeden, kendi fikirlerini dayatmadan, ucu açık siyaset ve din konularına girmeden muhabbetini yapıp çıkar gidersin. Olay bitmiştir dağılın beyler diyesim geldi şimdi.

Sohbet odalarında yapılan yazılı sohbetler, ufak da olsa gerçek hayattaki sohbetleri andırır. Neler yazılır, neler yazılmaz, neler söylenir veya söylenmez bunları iyice analiz etmek lazımdır. Diğer kullanıcıları üzecek, kıracak, zedeleyecek kavramlardan ithamlardan kaçınmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir