Parasız Sohbet

Parasız Sohbet Siteleri

87 / 100 SEO Puanı

Parasız Sohbet ve Chat

Parasız sohbet siteleri arasında, arkadaşlık ve dostluğun en sağlam olarak yaşandığı sitelerden birisi de İstanbulburada.Net sitesidir. Sitemize bağlanmak, sohbet odalarında chat yapmak tamamen parasızdır. Hiç bir ücret talep etmiyoruz, sitemiz sizler için hep parasız olarak hizmet etmeye devam edecektir. Öncelikle Parasız sohbet nedir, paralı sohbet nedir onu bir tarif edelim. Parasız sohbet; sohbet hizmeti verilen site tarafından kullanıcılardan ücret talep etmemektir.

Parasız Sohbet ve Paralı Sohbet Arasındaki Farklar

Paralı sohbet ise; belli bir yerden sonra sohbete devam edebilmek için para ödemek demektir. Parasız sohbet odalarımız her kesimden insan tarafından rağbet görmektedir. Zengin fakir ayrımı olmadan her çeşit insana rastlanılmaktadır. İstanbul ve Marmara bölgesinin zengin çocukları dahi parasız sohbet odalarımızda chat sohbet etmektedir. Sevgili kardeşlerim bizler baştan ne dediysek o geçerlidir, amacımız hoş vakitler geçirebilmektir.

O yüzden sizlerden ücret talep etmiyoruz. Hem paranın satın alamayacağı şeyler de  vardır, para hiç bir zaman aramıza giremez, para el kiridir yıkayınca geçer gider. Mühim olan insanlık, dostluk, sevgi ve kardeşliktir. Fakat para hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bir materyal. Parasız bir dünya düşünmek bir hayal gibi.

Hayatın Diğer Alanlarında Para

Paraya ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz için, nasıl ya da onu elde etmek için ne yaptığımızla ilgili bazı hayal kırıklıklarıyla başa çıkmaktan mutluluk duyuyoruz. İş yerinde kötü bir patron ile başa çıkmak, sinir bozucu müşterilerle uğraşmak, daha sonra bir iş bulmak için “deneyim” kazanmak için bu ücretsiz stajı almak. Öğrenci kredileri alıyoruz, istediğimiz olmayan şeyleri araştırmayı seçiyoruz, ancak bildiğimiz bir hayat kazanmada bize daha iyi bir fırsat verecektir.

Ancak paraya olan ihtiyacımızın sadece kendi seçimlerimiz üzerinde bir etkisi yoktur, aynı zamanda tüm yaşamlarımızı rekabet yoluyla birbirine bağlar. “Çalışma fırsatı” için birbirimizle yarışıyoruz. Bunu bir sistemin parçası olarak kabul ettik ve düşündüğümüz şeyi bir bilim olduğunu düşünüyoruz ve buna ekonomi diyoruz.

Fakat fark yaratan bu asil anlatıya abone olmasak ve merakımızı ya da tutkularımızı basitçe ve bencilce sürdürüyor olsak bile, bu şeyleri engellememizin peşinde koşmak, topluma bir bütün olarak fayda sağlayan atılımlara yol açmaz mı? Her büyük mucidi düşünün, para kazanmak için ne yaptıklarını mı icat ettiler mi yoksa tutkuları mı? Tabii bu yüzden para kazandılar, ama Alexander Bell’in telefonunu icat ederken ilk milyonunu nasıl kazanacağını düşündüğünden şüpheliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir