Insanları Sevmek

İnsanları Sevmek Ve Mutluluk

89 / 100 SEO Puanı

İnsanları Sevmek Onları Kullanmak Demek Değildir

İnsanları sevmek, yaşamdaki mutluluk ve başarı, çok fazla şey edindiğimizde değil, insanlarla kalıcı ve anlamlı ilişkiler geliştirdiğimizde ortaya çıkar. İnsan doğası gereği sosyal varlıklardır; tıpkı yiyecek ve su gibi dostluk ve sevgi isteriz. İlişkilerimiz ne kadar iyi olursa, hayatta o kadar mutlu oluruz. İnsanları sevmek önemlidir, onları kullanmayın.

Yaşamı bilerek yaşayan dikkatli bireyler olarak, insanları sevmeyi ve bir şeyleri sevmekten ve insanları kullanmaktan ziyade bir şeyler kullanmayı öğrendiğimizde gerçek neşenin doğduğunun farkındayız. Bununla beraber, modern zaman, sanal bir dünyada yaşamak, sohbet sitesinde chat yapmak, sosyal medya ve sanal randevu ile bağlantılı, destekleyici arkadaş ve aile topluluğunu geliştirmek gittikçe zorlaştı.

Uzun süreli samimi ilişkiler geliştirmek sıkı çalışma gerektirir. Ancak pozitif ilişkiler mutluluk ve başarı için sağlam bir temel oluşturur. Hepimizin oluşturmayı seçtiğimiz bağları var; arkadaşlar, aile ve Romantik ilgi alanları. Bu ilişkilere nasıl gitmeyi ve katılmayı seçtiğimiz, mutluluğumuzun yanı sıra sağlığımız ve refahımız üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Olumlu ilişkiler geliştirmek bizi mutlu eder, olumsuz ilişkiler ise lüzumsuz acıya neden olur.

İlişkiler, açık bir zihinle gözlemlendiğinde, bize gerçek benliklerimizi gösterir. Bazen hayatımızdaki insanlar, gerçekte kim olduğumuzun ve diğer insanlara nasıl davrandığımızın bir yansıması olabilir. Çoğu zaman, bir kişi ile ilgili bir şey sevmediğimizde, kendimiz ile ilgili sevmediğimiz şeyin bir aynasıdır. İlişkiler bize gerçekte kim olduğumuzu gözlemleme fırsatı verir. Dışarıdan neler olup bittiğine cevap olarak, düşündüğümüze, hissettiğimize ya da ne yaptığımıza dikkat edebiliriz. Hayat hikayemize her zaman girebilir ve ondan öğrenebiliriz.

Hepsinden iyisi, her gün sevgiden hareket etme alışkanlığı kazanırız. Bu, birisi için hoş bir şey yapmanın ötesine geçer. Sevgiden hareket etmek, içimizde korkunun ortaya çıktığı dönemleri tanımamızı ve bunun üstesinden gelmek için çalışmamızı gerektirir, böylelikle korkulu bir yerden bir hareket yolu seçmemeliyiz. Bu farkındalık, sıkı çalışma ve cesaret gerektirir, yalnız o anlarda, aşkı seçtiğimizde gerçekten insan olarak büyürüz.

İnsanları Sevmek İle Alakalı Bir İlişkinin Üç Seviyesi vardır:

İnsanları Sevmek – Birinci Seviye : Bencil İlişkiler: Öncelikle İhtiyaçlarım – Bu en az yetişkin seviyedir – bir ya da her iki ortak da önce kendi ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanır. İlişki kırılgandır. Güven ve birliktelik erozyonu var ve derli toplu çatışmalar ya da anlaşmazlıklar var.

İnsanları Sevmek – İkinci Seviye: Şartlı İlişkiler: Sizinkini Ediyorum Ve Benimkini Aldım – Bu seviye iki kişi arasındaki ince bir anlaşmaya dayanıyor: “Sizinkini alıyorum ve benimkini alıyorum.” İlişki, insanların kimin için ne yaptığını takip ettiği ve verilen hizmetler karşılığında ödemenin beklendiği bir iyilik sözleşmesidir.

İnsanları Sevmek – Üçüncü Seviye: Dşayetli İlişkiler – Bu, bir kişinin diğer kişilerle oluşturabileceği en güçlü ilişkidir. İnsanlar önce diğer insanların ihtiyaçlarını koyarlar. İlişkiler karşılığında hiçbir şey beklemeden dşayet katmaya dayanır. Sadece diğerlarına yardım etme sevinci için bir hizmet tutumu vardır.

Üçüncü Seviye İlişkiler oluşturmak sıkı çalışma ve sürekli çaba gerektirir . Üçüncü Seviye İlişkiler olumludur; mutluluk, sevinç, memnuniyet ve sakin hissediyoruz. Seviye Üç Arkadaşlarımız ve ailemizle olan ilişkiler, kendi dşayetimizi ve kendi imajımızı oluşturmamıza yardım eder. Üçüncü Seviye İlişkiler, mücadele ettiğimiz zaman, koşulsuz sevgiyi ve yaptığımız şeylerin çoğunu yapma sebebimizi destekleyerek hayatlarımıza anlam kazandırmaya yardım eder. Üçüncü Seviye İlişkiler bize kimlik ve aidiyet duygusu verir.

İnsanları Sevmek, Üçüncü Seviye İlişkiler Kurmamıza Yardımcı Olacak Yedi Ana İlişki Becerisi Var

İçten anlayış, İnsanları Sevmek
Gerçekten ihtiyaç duyduklarını vermek
Güven ve saygı yaratmak ve inşa etmek
Varlığı ve tutkuyu tekrar canlandırmak
Cesaretten faydalanmak ve dürüstlüğü kucaklamak
Bilinçli yaşayın: örnek olun

Sağlıklı ilişkiler hayatınızı geliştirir ve her zaman kendinizi iyi hissetmesini sağlar. Sadece bunlar değil; sağlıklı ilişkiler kurmak zaman alır ve onları sağlıklı tutmak için çalışmaya ihtiyaç duyar. Bir ilişkiye ne kadar olumlu çaba harcarsanız, o kadar sağlıklı olması gereklidir. Aşağıda, Hayatınızdaki İnsanlarla Nasıl Daha Sağlıklı İlişkiler geliştirebileceğinize ilişkin dört öneri bulunmaktadır. Tüm varlıklar mutlu ve özgür olsun; bütün kanaatlerimiz, sözlerimiz ve eylemlerimiz bir biçimde bu mutluluğa ve herkes için bu özgürlüğe katkıda bulunsun.

Aşağıda Seviye 3 İlişkiler Kurmaya Başlamak İçin Uygulayabileceğiniz Dört İşlem Adımları

Açık iletişim: İletişim, her güçlü dairin temel taşıdır. Eşinizle her zaman aynı fikirde olmayacaksınız, yalnız saygı ve açık bir iletişim temeliniz varsa, ortaya çıkan çatışmaları çözüme ulaştırmak çok daha basit olacaktır.

Kabul Pratik eşinizin görev çağrısı gittiğinde yapmak nefret o sıkıcı iş yapıyor gibi, hatta ufak şeyler için. Herhangi bir biçimde incinmiş, gerilimli, suçlu ya da kötü hissettiren eylemler ile ilgili dürüstçe konuşun, yalnız eşinizi suçlamaktan, utanmaktan ya da tecrit etmekten kaçının. Birbirinizi dinleyin ve verimli bir konuşma yapın.

Herhangi bir biçimde incinmiş, gerilimli, suçlu ya da kötü hissettiren eylemler ile ilgili dürüstçe konuşun , yalnız eşinizi suçlamaktan, utanmaktan ya da tecrit etmekten kaçının. Birbirinizi dinleyin ve verimli bir konuşma yapın.

Farklılıkları kabul edin ve kutlayın . İlişkilerde yaşadığımız en büyük zorluklardan biri hepimizin farklı olması. Dünyayı çoğu yönden algılayabiliriz. Kuşkusuz, ilişkiler kurmaya çalıştığımızda karşılaştığımız bir engel, insanların bizim gibi düşünecekleri bir istek veya beklentidir ve bu yolla bir ilişki oluşturmak çok daha basittir.

İnsanların bizi “aldığını” ve bakış açımızı görebildiğini hissettiğimizde daha rahat hissediyoruz. Bununla beraber, şayet hepimiz aynı olsaydık, hayat çok sıkıcı olurdu ve başlangıçta daha basit bulabilirken, eşliğin yeniliği yakında tükenecekti. Yani hepimizin farklı olduğunu kabul etmek ve kutlamak harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir