En Iyi Sohbet

En İyi Sohbet

87 / 100 SEO Puanı

En iyi Sohbet Odaları

En iyi Sohbet ve kaliteli chat sloganı ile girdiğimiz bu yolda, İstanbulburada.Net sitemiz tüm sohbet otoriteleri tarafından eni iyi sohbet sitesi olarak kabul edildi. Bu olumlu gelişmede elbette sizlerin katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Bizleri tercih ettiğiniz için hepinize sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

Esasen sevgili dostlar; sohbet odaları arasında en iyi sohbet sitesi veya en kötü sohbet sitesi diye bir kriter veya sınıflandırma olabilir. Fakat sohbet kelimesi tek başına en iyi veya en kötü diye kategorilere ayrılamaz. Çünkü bir sohbet ya iyi dir, iyi geçmiştir, yahut kötü dür, kötü geçmiştir. Bunun ortası olmaz bu yüzden en ve in kelimelerini kullanmaya aslında gerek yok iyi sohbet, kötü sohbet dememiz yeterli olur. Öncelikle kavramları açıklayalım iyi sohbet nedir, kötü sohbet nedir, bu iyilik ve kötülüğü neler belirler bu konuları masaya yatıralım sevgili dostlarım.

Sohbet Türleri

İyi Sohbet: Adından da anlaşılacağı üzere her iki tarafa olumlu duygular ve düşünceler katan verimli bir sohbet türüdür. Bu sohbet türünde kişiler rıza-i ilahiyi gözetirler, bu dairenin dışına çıkmazlar. Faydalı ve olumlu şeyler konuşulmuş ve bir karara varılmıştır. Mutluluk tarafların yüzlerinden okunur, bu tür sohbetlerde sesler belli bir kalıp dışına çıkmaz, ne kulakları tırmalayacak şekilde yüksek, ne de duyulmayacak şekilde kısık sesle konuşulmaz. Kişiler mutlu bir veda ile tekrar buluşmak üzere sözleşir ve birbirinden ayrılırlar.

Kötü Sohbet: Bu sohbet şekli konuşanlara hiç bir şey katmadığı gibi bir çok kötü şeyi de beraberinde getirmiştir. Bu sohbet türünde faydalı şeyler yerine, bağırtı, çağırtı ve küfür ile birlikte karşılıklı sataşmalar, atışmalar ve tehditler havada uçuşmuştur. Bu tür sohbet ortamında bulunan kişilerin yüzleri asık, bazen beyaz, bazen hiddetten kızarmış şekillere girer. Bu tür sohbet ortamında fazla kalmak kalbe, damarlara, beyine iyi gelmemektedir. Bu yüzden bu tür sohbet ortamından derhal uzaklaşmak hem fiziksel, hem ruhsal sağlığınız açısından son derece önemlidir. Çünkü bu tür sohbetlerin sonu kavga ile bitmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir