Chat Siteleri

Chat Siteleri Hakkında Analizler

87 / 100 SEO Puanı

Chat Siteleri Nasıl Çalışır

Chat siteleri bir İRC Network ağına bağlı olarak çalışan sitelerdir. Buradaki amaç benzer düşüncedeki insanları bir arada toplamak ve yazışmalarını sağlamaktır. Bu tür siteler Anonim olarak işlev yapar. Sohbet sitelerinin anonim doğası, gerçek hayatta saygılı ve normal kişilere abartılı davranışlar konusunda ilham verebilir. Bu tür sitelerde dürtüler en üst seviyeye çıkar. Kişi karşısındaki insanı görmediği için gayet rahattır. Öyle bir atıp tutmaya başlar ki, adeta mangalda kül bırakmaz.

Chat Sitelerinde Farklı Görünme Kaygısı

Bu sohbet sitelerinde kime baksan dört dörtlüktür, kusursuzdur, güzeldir, gençtir, erkekler yakışıklı, kızlar artist gibidir. Hiç birisi burnundan kıl aldırmaz. Her şeyin en iyisini onlar bilirler. Çünkü kime sorsan Yüksek Okul mezunudur, master yapmıştır. Yani bu tür chat sitelerinde yalanın, dolanın, filmin, fırıldağın bin bir türlüsü yaşanır. Gerçek hayatta silik, pısırık, bir baltaya sap olamayanların çokça rağbet ettiği sitelerdir. Bu tür sitelere gelenler asla gerçek kişiliğini ve karakterini yansıtmaz.

Adam gerçek hayatta Avukat olmak istemiştir, ama olamamıştır, chat odasına Avukat_Tekin nickiyle gelip dikkat çekmek ister. Geçenlerde böyle birisi gelmişti, hoş beş ettik, sonra buna biraz yoklama borusu çaldım, Avukatlıkla alakalı bir kaç soru sordum baktım ki, Avukatlıkla uzaktan yakından hiç bir ilgisi yok. Bu örneklerin ardı arkası kesilmez, Polis, Asker, Astsubay, Hakim, Savcı rumuzuyla gelirler. Bir çoğu yaşını ve içtimai durumunu gizler, örneğin 25 yaşında zannettiğiniz bir kişi aslında 60 yaşında bir sapık ve pedofili hastası olabilir. Aman dikkat!

Chat Siteleri Farklı ve Renkli Kişilere Ev Sahipliği Yapar

Chat odasında bulundukları nickin ruh haline bürünmüşlerdir. Amaçları chat odasında bulunan diğer kullanıcılar üzerinde etki oluşturmaktır. Sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanan bu eblehler tayfası yalanla yatıp yalanla kalkarlar. Gerçek hayatta bir sineği bile öldüremeyen tipler Cellat nickiyle, höyt deyince ödü kopacak tipler Rambo nickini kullanarak sohbet sitelerine avdet edebilirler. O anki ruh halleriyle hezeyanlarını kusarlar.

Bu durum karşısında onların gazını almak yine size düşer. “He gardaş”, “Tamam Gardaş”, “Peki Ablam Sensin” diyerek ruhlarını okşaman onların çok hoşuna gider. Neyse canlı bir örnek vereyim, mahallemizden yakinen tanıdığım bir müptezel baktım sosyal medyada baba sevgisinden bahsediyor. Yahu kardeşim sen neyin kafasını yaşıyorsun? Kendi ellerinle babanı götürüp huzur evine yerleştirmedin mi? Hani nerde kaldı baba sevgisi? Hadi başkalarını kandırdın, peki beni nasıl kandıracaksın?.

Chat Siteleri Dindar Değil Dinci Kesimin Rağbet Ettiği Yerlerdir.

İşte en önemli konulardan birisi daha sevgili kardeşlerim. Bu iki kavrama dikkat edelim. “Dindar” kısaca dinine bağlı kişi demektir, “Dinci” ise dini kullanan, dinle alakası olmayan kişilere verilen addır. Özellikle Dini Sohbet sitelerinde karşımıza çıkarlar. Bunların cami ile, cemaat ile, namaz ile alakaları yoktur. Amaçları sadece etkili dini yazışmalar yapmak suretiyle masum kız ve kadınları ağlarına çekmektir.

En tehlikeli chat odası kullanıcıları bunlardır. Din kelimesini çok güzel istismar edebilir, zamanla sizin güveninizi kazandıktan sonra sizden para v.b. şeyler isteyebilir. Özellikle genç kadın ve kızlarımızın bu tayfaya dikkat etmesi son derece elzemdir. Maalesef bir çok kardeşimizin bu din tüccarlarının yalanlarına kandığı ve bir çok mağduriyet yaşadığı haberlerini üzülerek duymaktayız.

Sevgili kardeşlerim yüce dinimiz İslam’ı aile büyüklerinden ve sağlam kaynaklara dayanan ilmihallerden öğrenmeye çalışın. Din; sanal chat odalarında öğrenilmez, dalkavukların, ömründe caminin kapısından bile geçmemiş din simsarlarının yalanlarına kanmayın. Makaleyi uzattıkça uzatmışız, güya 300 kelime civarında yazacaktık ama 500 kelimeyi geçmişiz. Ama sıkıntı değil bir dostun sitesine makale yazmak bize zevk veriyor. Başka bir çarpıcı makalede görüşmek üzere hoş çakalın değerli dostlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir